Loading...
سامسونگ پارس 77731040
ورود / ثبت نام
خوش آمدید مهمان!
0
سبد خالی است

تلویزیون های QLED

تلویزیون های QLED
امروزه اگر قصد خرید تلویزیون داشته باشید در میان مدل ها و برند های متنوع، یک اسم بیشتر از همه به گوشتان می خورد و آن تلویزیون های QLED است. اما واقعا این نوع تلویزیون ها چه تفاوتی با سایر تلویزیون ها دارند؟ آیا ارزش خرید و این هزینه زیاد را دارند؟

قبل از خرید تلویزیون QLED برای منزل، محل کار یا حتی استودوی و آتلیه هنری خود، بهتر است که با ویژگی های دقیق تر این نوع تلویزیون های سامسونگ آشنا شوید:

  • کیفیت تصویر  

تلویزیون QLED با استفاده از تکنولوژی کوانتوم دات اولین تلویزیونی است که حجم رنگ 100 درصد را نمایش می دهد. فرقی نمی‌کند که اطراف شما چه اندازه روشن یا تاریک است، شما همیشه قادر به دیدن کنتراست عمیق و خیره‌کننده ای خواهید بود. نکته بعدی در درجه HDR 1500 این نوع پنل ها می باشد. اما HDR چیست ؟ 

(تصویربرداری دامنه دینامیک بالا (به انگلیسی: High dynamic range imaging) یا اچ‌دی‌آر (به انگلیسی: HDR) در پردازش تصویر، گرافیک کامپیوتری و عکاسی به مجموعه‌ای از تکنیک‌هایی گفته می‌شود که نسبت به روش‌های معمول، امکان وجود دامنه دینامیک روشنایی بیشتری بین نقاط تاریک و روشن را فراهم می‌کنند. هدف این تکنیک‌ها نمایش دقیق دامنه شدت‌های نور موجود در صحنه‌های طبیعی است.

عکس‌های اچ‌دی‌آر با ترکیب چند عکس به وجود می‌آیند؛ برای هر عکس اچ‌دی‌آر، باید چند عکس با کادر کاملاً یکسان تهیه کرد (معمولا ۳ یا ۵ عکس) و هر عکس باید با نوردهی خاصی گرفته‌شده باشد؛ به این ترتیب که یک عکس با نوردهی معمولی و بقیهٔ عکس‌ها با نوردهی دو پله کمتر و بیشتر.

هدف از عکاسی اچ‌دی‌آر، افزایش محدودهٔ دینامیکی است و با ترکیب محدوده دینامیکی محدود عکس‌ها، به عکسی با محدوده دینامیکی بزرگ، که اچ‌دی‌آر نامیده می‌شود دست پیدا می‌کنیم. نکتهٔ مهم این است که محدوده دینامیکی قالب RAW به مراتب بزرگتر از JPG است، در نتیجه لازم است که برای عکاسی اچ‌دی‌آر از قالب RAW استفاده شود. این فناوری در نسل جدید تلویزیون‌ها نیز مشاهده می‌شود که باعث مشاهده کیفیت‌های هر چه بیشتر است. از ویکیپدیا فارسی ) HDR با درجه 1500 در پنل یک تلویزیون خانگی انقلابی است. درجه 1500 به این معنا است که نهایت جزیئات را می توانید در این نوع تلویزیون داشته باشید.

نکته بعدی  ابته مهم این پنل ها این است که کیفیت تصویر با تغییر زاویه دید افت نمی کند یا به قول شرکت سامسونگ هرکجا که برای تماشا بنشینید ، بهترین محل تماشا است.

  • طراحی زیبا

ویژگی هایی که تلویزیون QLED را از لحاظ طراحی از سایر تلویزیون ها متمایز می کنید، شامل طراحی باریک، حذف پیچ و زوائد از پشت تلویزیون، طراحی فلزی و قابلیت نصب تلویزون به صورت تابلو عکس به صورت مماس به دیوار است. مورد بعدی اتصال سیم ها است که سامسونگ آن را اتصال نامرئی می نامد. به این معنا که هیچ گونه سیمی در اطراف تلویزیون دیده نمی شود. به این شکل که کابل نوری باریک از طریق سیستم تک اتصال یا One Connect™  کار تمامی اتصالات را انجام می دهد و شما می توانید کابل ها و اتصالات را در جایی دور تر از تلویزیون قرار دهید تا به دکور آسیب نزند.

سوال اصلی

آیا واقعا تلویزوین های QLED مناسب شما هستند؟

در پاسخ به این سوال باید پرسید که کاربری شما از تلویزیون چه نوع کاربری می باشد؟ اگر شما یک کاربر ساده خانگی هستید که فقط از شبکه های داخلی ایران استفاده می کنید و هیچ گونه استفاده دیگری ندارید، برای شما یک هزینه بی مورد به شمار می رود. حال اگر اهل فیلم و سریال های با کیفیت، بازی های ویدئویی هستید به بهشت برین خوش آمدید!

نظرات
    ارسال نظر